Конгресс мусульман Украины

«Крепко держитесь за вервь Аллаха все вместе и не разделяйтесь!» (Коран, 3:103)

5 КАНАЛ: 50 українських мусульман почали здійснення Хаджу

03.12.2008 / 1069

Для перегляду відеосюжету перейти за лінком:  http://5.ua/newsline/254/0/55632/

Останню молитву перед подорожжю прочитали, тепер можна і збиратися. Кримчанин Рефат Муслімов найстарший серед цьогорічних українських паломників. Та аксакал на вік не звертає уваги. Радіє та пишається тим, що він перший зі свого села, кому за останні сто років пощастить побувати у Мецці.

Хадж є одним із п'яти стовпів ісламу, його повинен здійснити бодай раз в житті кожен мусульманин. У Мецці віряни моляться та виконують низку ритуалів. Зокрема, обходять сім разів Каабу - головну святиню ісламу. Саме до неї мусульмани всього світу звертаються у своїх щоденних молитвах. Під час хаджу мусульмани просять Всевишнього пробачити їм гріхи та послати Свою милість. Ті, хто здійснив хадж, носять почесне звання - "хаджи".

Двотижнева подорож до Мекки обійдеться у понад чотири тисячі доларів. Проте, за словами українських мусульман, це не головна перепона. Усі охочі не мають змоги здійснити хадж через обмеження з боку Саудівської Аравії для кожної країни. За рішенням короля держави, українських прочан має бути не більше ніж сто п'ятдесят. Хоча охочих відвідати святиню в Україні назбирається не менш як п'ять тисяч щороку.

Українські паломники відправляться в Хадж з Києва авіарейсом Київ-Анкара. З Туреччини добиратимуться до Мекки автобусами. А вже 15 грудня повернуться додому.

За матеріалом "5 каналу"

    

Следите за нашими мероприятиями, новостями, обсуждайте в социальных сетях

Дружественные и партнерские ресурсы