Конгресс мусульман Украины

«Крепко держитесь за вервь Аллаха все вместе и не разделяйтесь!» (Коран, 3:103)

Добавить комментарий

04.04.2019 / 46

2 квітня представники релігійних спільнот і церков, громадські діячі, правозахисники, релігієзнавці відгукнулися на запрошення громади мусульман Дніпра й зібралися у конференц-залі місцевого ІКЦ для участі в круглому столі «Ксенофобія як загроза поліетнічному та релігійному миру в Україні та виклик створенню модерної української нації».

Обговорюване питання досить болюче, але нещодавній теракт у Новій Зеландії — нагадаємо, 15 березня терорист, натхненний ідеєю вищості білої раси, розстріляв понад сотню мусульман у двох мечетях, — став лакмусовим папірцем, показавши, що ця проблема актуальна й для українського суспільства.

— Те, що сталося, безумовно жахливо, — зазначив керівник дніпровської релігійної громади мусульман «Відродження» Павло Федосов. — Але реакція українського суспільства, українських ЗМІ та влади була показовою. Соцмережі, на жаль, зреагували неоднозначно в засудженні злочинних дій терориста. Деякі коментарі містили образливі, принизливі вислови на адресу мусульман, траплялися й схвальні оцінки дій убивці. Безумовно, можна стверджувати, що це — мова ворожнечі щодо мусульман. Попри це й факт, що так званий «Маніфест» новозеландського терориста містив неприховану погрозу на адресу мусульман України, від правоохоронних органів також не надходило пропозицій щодо охорони мечетей, культурних центрів.

На круглому столі обговорювали й ксенофобські акції праворадикалів: протести проти створення центрів тимчасового розміщення мігрантів у Чопі та Яготині з гаслами здебільшого ісламофобськими; антисемітські акції проти прочан-хасидів в Умані, нацистську та расистську риторику, вчинки футбольних фанатів, зокрема випадки зневажливих дій та висловів на адресу гравців іноземного походження; активізацію нападів на ромів. Ці факти свідчать про реальну загрозу не просто призупинення гармонійного розвитку відносин, попри активні зусилля громадських, політичних і релігійних лідерів, а й про перехід до конфронтації та протистояння. Учасники круглого столу погодилися, що самого «діагностування» проблеми замало, й що треба розпочинати «лікування». Серед запланованих методів — розробка протягом найближчих тижнів «Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю в протидії ксенофобії та екстремізму», що його запропонують підписати всім релігійним і національним спільнотам не тільки області, а й цілої України.

Учасниками круглого столу були, зокрема, імам ІКЦ Дніпра, заступник муфтія ДУМУ «Умма» Едгар Девлікамов, директор ІКЦ Дніпра Іса Шафут; від Дніпровської єпархії Православної церкви України був присутній протоієрей, представник Eleos-Dnipro, військовий капелан о. Дмитро (Поворотній); член правління єврейської громади Дніпра, радник міського голови Олег Ростовцев; від Донецького екзархату УГКЦ — директор «Карітас Донецьк» у Дніпрі панотець Василь Пантелюк; голова ГО «Неурядова медійно-адвокаційна група» Іван Красіков; директор ПГ «Січ» правозахисник Дмитро Рева; журналіст ДУМУ «Умма» Ділявер Саідахметов; доцент кафедри філософії ДНУ ім. О. Гончара Тетяна Талько; директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», директор єврейського музею, доктор Ігор Щупак; аспірантка відділу гуманітарної політики Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України Ольга Васильєва; голова політичної партії «Дух нації» Марина Денисенко; журналіст Ігор Суховий. Також були запрошені представники обласної та міської влади, моніторингова команда ОБСЄ.

CAPTCHA
Этот вопрос задается для того, чтобы выяснить, являетесь ли Вы человеком или представляете из себя автоматическую спам-рассылку.

    

Следите за нашими мероприятиями, новостями, обсуждайте в социальных сетях

Дружественные и партнерские ресурсы